logo S&S tax
logo S&S tax

STRONA GŁÓWNA

KSIĘGOWOŚĆ

KADRY

WSPÓLNOTY

JPK

KONTAKT

Księgowość dla wspólnot mieszkaniowych. Efektywniejsze zarządzanie wspólnotą

Zarządzanie wspólnotą mieszkaniową wymaga wielopłaszczyznowej wiedzy i umiejętności. Do obowiązków zarządcy należy m.in. prowadzenie księgowości wspólnoty. Potrzebna jest do tego nie tylko wiedza z zakresu finansów, rachunkowości i podatków, ale nieustanna jej aktualizacja. Jest to związane z dużą ilością obowiązków, co spowodowało, że coraz więcej zarządców decyduje się na outsourcing księgowy. Zajmujemy się obsługą wspólnot mieszkaniowych na płaszczyźnie księgowości. Oferujemy szeroki zakres usług dostosowany do potrzeb i oczekiwań konkretnego zarządcy i wspólnoty. Łączymy strategicznie myślenie z kreatywnym działaniem, jesteśmy więc bardzo dobrze przygotowani, aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

Eksperci od planowania. Plan gospodarczy zgodny z potrzebami wspólnoty

Każda wspólnota mieszkaniowa ma obowiązek stworzenia rocznego planu gospodarczego, obejmującego wszystkie założenia i zadania na nadchodzący rok. Dotyczy on m.in. bieżących działań związanych ze wspólnotą, jak również kosztów i zakresu wszelkich podejmowanych remontów. Roczny plan gospodarczy jest więc spisem wydatków wspólnoty na konkretny rok. Ponadto zarządca jest zobowiązany do rozliczenia planu rocznego. Nasze biuro rachunkowe wspiera zarządców i wspólnoty na tym obszarze.

Pomagamy dbać o płynność finansową wspólnot mieszkaniowych

Jednym z ważniejszych aspektów związanych bezpośrednio z prowadzoną księgowością jest przygotowywanie raportów i statystyk, które obrazują sytuację finansową wspólnoty. Dzięki temu możliwa jest natychmiastowa reakcja na pojawiający się problem czy też niekorzystne zmiany na płaszczyźnie finansowej. Przygotowujemy roczne sprawozdania finansowe, stale monitorujemy należności, dokonujemy rozliczeń wynikających z odczytu liczników, zużycia zimnej i ciepłej wody oraz ogrzewania.

Zajmujemy się też obsługą księgową poszczególnych lokali. Jesteśmy w stanie przygotować indywidualne naliczenia za czynsz, media i ogrzewanie.

Usługi księgowe dla wspólnot mieszkaniowych

Świadcząc usługi z zakresu księgowości dla wspólnot mieszkaniowych, pomagamy w sprawnym zarządzaniu finansami nieruchomości. Jakie wsparcie od nas otrzymujesz?

  • Naliczanie i rozliczanie zaliczek oraz opłat związanych z utrzymaniem części wspólnych
  • Bieżącą kontrolę rozliczania z dostawcami
  • Ewidencję przychodów i rozchodów
  • W przypadku płatników VAT również prowadzenie rejestrów VAT sprzedaży i zakupu
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych i sprawozdań finansowych
  • Wszelkiego rodzaju raporty na potrzeby m.in. banku i GUS
  • Kontakt z ZUS i US

Warunki współpracy z zarządcą i wspólnotą zawsze dostosowujemy indywidualnie do ich oczekiwań. Stawiamy na przejrzyste warunki, wymierne korzyści i skuteczną strategię.

Zarządzaj nieruchomością jeszcze skuteczniej!

+48 799-017-911

(22) 243-74-53